21

Windykacja polubowna

Ten krótki tekst przybliży czytelnikom nowy podział windykacji na różne rodzaje. Jest on nieco szerszy i bardziej złożony od tego, który przedstawiony został w poprzednim artykule, jednakże równocześnie bardziej szczegółowy.
Pierwszym z wyróżnionych typów windykacji jest windykacja polubowna. Wyróżnia się w jej ramach windykację zdalną oraz osobistą. W tym pierwszym przypadku wszystko dokonuje się na przykład za pomocą telefonów lub listów. Windykator może też dokonać windykacji osobiście poprzez spotkanie z dłużnikiem.
Windykacja sądowa obejmuje uzyskanie tytułu egzekucyjnego przeciwko osobie zadłużonej. Wówczas następuje opatrzenie tytułem wykonawczym.
Wyróżnia się także windykację komorniczą, która obejmuje wszelkie kontakty z komornikiem oraz poszukiwanie majątku, którym dłużnik mógłby zaspokoić roszczenia.
Ostatnim typem windykacji jest windykacja karna, która obejmuje prowadzenie postępowania karnego przeciwko takiemu dłużnikowi, który wykazał się skrajną nieuczciwością, co podlega egzekucji.

– Wywóz kontenerów na gruz Szczecin
– Wodociągi i kanalizacja zewnętrzna poradnik
– rzecznik patentowy Wrocław
– Rzecznik patentowy Łódź
– gabloty stojące – centrum gablot
– kancelaria notarialna Wrocław Ołtaszyn
– wynajem długoterminowy samochodów toruń
– Obiegi wodne i parowe w kotłowniach
– Węzły cieplne w miejskich systemach ciepłowniczych
– gabloty zewnętrzne centrum gablot

Windykacja polubowna
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)
About the author: